Festival Pass-ul Anim'est, la un preţ special
Din 9 septembrie, s-au pus în vânzare primele categorii de bilete pentru cea de-a şasea ediţie a Festivalului Internaţional de Film de Animaţie Anim'est: abonamentele – Festival Pass, permisele de 10 intrări, biletele individuale pentru Gala de Închidere şi Gala de Deschidere a festivalului.
Până joi, 15 septembrie, inclusiv, Anim'est pune în vânzare un număr limitat de 30 de Festival Pass la preţul promoţional de 110 lei. După această dată, între 16 si 30 septembrie, pass-ul va putea fi cumpărat cu 130 de lei, iar după data de 1 octombrie 2011, el va costa 150 de lei.
Până pe 30 septembrie, permisul Anim'est de 10 proiectii costă 70 de lei. După această dată, el poate fi achiziţionat la preţul de 80 de lei. Acesta poate fi folosit atât pentru 10 intrări individuale la câte o proiecţie, cât şi pentru a putea merge alături de mai mulţi prieteni la una sau mai multe proiecţii.
Biletele la Gala de Închidere a festivalului, care va avea loc sâmbătă, 15 octombrie 2011, la ora 19:00, la Cinema Patria costă 15 lei. Gala va cuprinde un recital extraordinar al cvartetului sloven Vlasov's Best Friend, care va acompania live filmele de animaţie realizate de Ladislas Starevich, pionier al filmului de animaţie.
Biletele la Gala de Deschidere, programată vineri, 7 octombrie 2011, de la ora 19:00, la Cinema Patria, costă 10 lei – prețul unui bilet normal, valabil pentru o proiecție. În cadrul Galei va fi proiectat, în premieră în România, lung-metrajul Crulic – Drumul spre Dincolo (r. Anca Damian).
Puteți cumpăra bilete de aici.
Biletele și abonamentele pentru cea de-a şasea ediţie Anim'est s-au pus în vânzare în reţeaua Ticketfan.ro – pe site, în reţeaua de magazine Flanco din întreaga ţară şi la Librăria Engleză Anthony Frost.
English